Longuscz.cz

Online magazín

Už v dětství vás fascinoval tento sport? Nebo jste byli pouze okouzleni tímto ušlechtilým zvířetem, které dodává člověku křídla, jenž ztratil? Ať už je to jakkoli, je to láska na celý život. I když si myslíte, že není. Jsou chvíle, kdy se budete chtít vrátit ke koním.
Začít jezdit se dá snad v každém věku, ale čím dříve, tím lépe samozřejmě. Jednou jak začnete, nebudete moci přestat. Půjdete jen stále kupředu, budete se zdokonalovat a učit dalším novým věcem. V tomto sportu je stále se co učit. Dělí se na několik stylů. Podle toho také existuje široký výběr vybavení pro koně.

jízdní policie při přehlídce
Přirozená komunikace s koněm

Přirozenou komunikací se rozumí práce s koněm bez použití uzdy či uzdečky a sedla. Jedná se především o práci ze země. Je několik technik. Nejznámější metodou je Sedm her od Pata Parelliho. Postupem času si budujete s koněm pevnější vztah založený na důvěře. Je to cesta na delší trať, proto se stává, že někteří ji po čase vzdají.

dívka v sedle koně
Anglické ježdění

Historie jezdectví je strašně dlouhá. Koně se využívali i během válečných tažení a válek. Ve středověku se postupně začaly vyvíjet jezdecké školy až do dnešní podoby. Také vznikla Španělská jezdecká škola pojmenovaná podle španělských koní, kteří se využívali v hojném počtu. Vytvořily se jezdecké disciplíny jako drezura, parkur, dostihy, všestrannost, vytrvalost, voltiž a další. Jezdí se zde na napjatých otěžích, kdy jezdec cítí v rukách kontakt s hubou koně. A dále se pracuje s váhou těla v sedle.

kovboj s koněm a se psem
Westernové ježdění

Původ má v USA na dobytčích farmách, kde kovbojové potřebovali být obratní na koních při zahánění dobytka. Šlo zde o obratnost a rychlost. Postupem času začal vznikat sport, ve kterém je mnoho disciplín jako například reining, Freestyle reining, western pleasure, trail, western horsemanship, barrel race, pole bending, working cow horse a další. Jezdí se zde na volných otěžích bez kontaktu s hubou koně. Taktéž se i zde pracuje s váhou těla v sedle. 

Láska na celý život. Koně a jezdectví.
5 (100%)1

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Stačily dva zápasy a bylo rozhodnuto. České basketbalistky nezopakují svůj triumf z roku 2010, kdy na domácím šampionátu Mistrovství světa v basketbalu žen získaly jednu z nejoceňovanějších medailí, konkrétně stříbrnou. Tehdy v čele týmu stál trenér Lubor Blažek a důležitou oporou byla nezlomná Hana Horáková společně s Evou Vítečkovou. Dnes tyto skvělé vůdčí basketbalistky neúčinkovaly v pozici hráček, ale jen jako […]

Pro řadu lidí je normální posilování a tvarování postavy jen za pomoci váhy vlastního těla zdlouhavou záležitostí, než jsou viditelné první výsledky. Pro někoho je to nudnou záležitostí, která tak jedince odradí ještě dříve, než by se mohl dostavit vytoužený první výsledek. Oproti tomu je naopak gymnastický míč velmi zábavnou pomůckou, která dokáže maximálně zaujmout […]

Používat můžete tuto cvičební pomůcku dle potřeby, tedy zejména na: –              rehabilitaci po úrazu nebo univerzálně k protažení po práci či tréninku, –              řádné protažení všech svalů, kloubů a šlach končetin, včetně zad před tréninkem, –              závěrné protažení po proběhlém tréninku, –              trénink silový, objemový a také vytrvalostní, bicepsy, zdvihy, různé protahování, dřepy, –              při shybech […]