Je to tak trochu zábava pro odvážné, ale zároveň romantické duše. Jen tak se vznést do oblak a nechat se unášet do dálek větrnými proudy. Pro jednoho je to vrchol odvahy, který nesnadno překoná, pro jiného to je splněním snu. Snu o svobodě, nadhledu, snu o romantice.

horkovzdušný balón v horách

A o čem je řeč? Samozřejmě, že o letu horkovzdušným balonem. Stačí nastoupit do proutěného košíku, hořákem dopomoci balonu do vzduchu a potom už stačí jen nechat se unášet do dálek, popíjet šampaňské, užívat si ten let a pohled na svět z ptačí perspektivy. Získat novou představu o tom, jak vypadá svět a naše okolí z výšky.

Musí to být opravdu nádhera, nastoupit a už se o nic nestarat, být hlavou v oblacích. O řízení se postará majitel balonu, nebo jeho pilot. Ano, jistě je to nádhera, ale také to dokáže být velmi adrenalinový zážitek, pokud máte strach z výšky, balon se za letu poškodí či se dostane do vzdušného proudu, který jím zmítá ze strany na stranu, nebo dokonce do bouřky. Často toto zvládne vyřešit balonový pilot tím, že zvýší či sníží výšku letu a dostane se tak do jiných povětrnostních podmínek.
letící balony

Pro obzvláště romantické typy lidí, je možné v balonu dokonce uspořádat svatbu a říci si své ano. Velkou romantikou potom je i pouhá žádost o ruku při letu balonem, za západu slunce, kdy obloha je zbarvena do ruda. To potom je nezapomenutelná chvilka na celý život a nádherná vzpomínka.

Pokud jste se rozhodli letos tuto trochu adrenalinovou zábavu prožít na vlastní kůži, přeji Vám krásné počasí, bezpečný let a ještě lepší zážitek na celý život. Jistě si pořídíte mnoho fotek Vás, i krajiny pod Vámi, nad kterými později budete vzpomínat a usmívat se. Dost možná zatoužíte i po tom, si tento krásný zážitek zopakovat. Tak přeji příjemný let do všedních i nevšedních dní a zážitků, zážitků, které si uchováte ve Vašich srdcích po zbytek života.

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Ve vzpomínkách se mi vybavuje příjemná krajina, kterou projíždí vlak tažený parní lokomotivou. Ze zatáčky se vynořuje syčící parní lokomotiva VLKAVA  a  z ní za nezaměnitelného pískajícího zvuku létají všemi směry obláčky páry. A Tomáš popoháněný tetičkou Apolenou běží přes louky, pole, aby mašinfírovi připomněl, že je středa a proto má zastavit panu doktorovi. Po […]

Spousta nástrojů, které dříve lidé používali v boji nebo k lovu, dnes slouží pouze k zábavě nebo sportovním účelům. Stačí si vzpomenout na luk a šípy nebo na bumerang. Ačkoliv je bumerang považován za nástroj, který používali výhradně australští domorodci, archeologické nálezy prokázaly, že byl rozšířen téměř po celém světě.  ·         Předchůdcem bumerangu byla lovecká […]

Máte-li chuť vyzkoušet si na vlastní kůži, že jste schopni nikoli pouze začít, ale také kompletně dokončit výzvu, kterou v sobě každé křížovkářské zadání přirozeně nese? Nebo si chcete prostě jen na chvíli oddychnout na hrnkem kávy, který si zpestříte procvičováním svých mozkových závitů a paměťových stop?   V obou případech můžeme potvrdit, že si dokážete zábavu, […]