Longuscz.cz

Online magazín

Máte-li chuť vyzkoušet si na vlastní kůži, že jste schopni nikoli pouze začít, ale také kompletně dokončit výzvu, kterou v sobě každé křížovkářské zadání přirozeně nese?
Nebo si chcete prostě jen na chvíli oddychnout na hrnkem kávy, který si zpestříte procvičováním svých mozkových závitů a paměťových stop?
luštění křížovky 
V obou případech můžeme potvrdit, že si dokážete zábavu, kterou křížovkářská činnost představuje, užijete. Protože nikdy není nevhodná chvíle na to naučit se něco nového, případně oprášit starší znalosti o světě. A pokud si zrovna nemůžete vzpomenout na výraz, který je pro dokončení nezbytně zapotřebí, vždy je možné sáhnout po některém z desítek slovníků, jejichž příprava a vydávání si kladou za cíl pomoci zapáleným nadšencům k úspěšnému dokončení jejich započatého rébusu vytištěného na stránce magazínu i toho, který si lze zakoupit ve speciálním vydání publikací pro křížovkářské nadšence.
křížovka detail 
Je libo sudoku, nebo třeba osmisměrku?
Protože do křížovkářské oblasti nespadají pouze a jen klasické čtvercovité prostory určené k doplňování písmenek abecedy v takovém pořadí, v jakém se za sebou vyskytují v konkrétních slovních výrazech.
Až budete mít chuť na změnu, pak můžete vyzkoušet právě například sudoku, jež je založeno na doplňování číslic od 1 do 9 do každého jednotlivého čtverce o rozloze třikrát tři políčka tak, aby se v žádném čtverci, ale ani v řadě, sloupci či diagonále kompletního řešení daná číslice vícekrát neopakovala.

Osmisměrky jsou pak zábavnou variantou, kdy nejčastěji v poli předtištěných písmenek vyhledáváte výrazy, jejich nápověda je předkládána formou obrázků umístěných v jeho blízkém okolí. Díky své obrazově – vizuální charakteristice můžete do řešení osmisměrkových křížovek zapojit také další členy domácnosti, včetně menších dětí.
 
Křížovka je tak zábavou pro skupiny, stejně jako pro samostatné jedince.

Pro chvíle odpočinku
4 (80%)1

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Ve vzpomínkách se mi vybavuje příjemná krajina, kterou projíždí vlak tažený parní lokomotivou. Ze zatáčky se vynořuje syčící parní lokomotiva VLKAVA  a  z ní za nezaměnitelného pískajícího zvuku létají všemi směry obláčky páry. A Tomáš popoháněný tetičkou Apolenou běží přes louky, pole, aby mašinfírovi připomněl, že je středa a proto má zastavit panu doktorovi. Po […]

Spousta nástrojů, které dříve lidé používali v boji nebo k lovu, dnes slouží pouze k zábavě nebo sportovním účelům. Stačí si vzpomenout na luk a šípy nebo na bumerang. Ačkoliv je bumerang považován za nástroj, který používali výhradně australští domorodci, archeologické nálezy prokázaly, že byl rozšířen téměř po celém světě.  ·         Předchůdcem bumerangu byla lovecká a válečná zbraň […]

Chtěli byste se vydat do trochu jiného světa, než na který jste zvyklí? Potřebovali byste se na chvilku dostat z pravidelného stresu, který vás sužuje? Potom bychom pro vás měli skvělou nabídku. Je možnost navštívit exit game Hradec Králové. O co se vlastně jedná? Chtěli byste znát podrobnější informace? Určitě se vám bude líbit, že máte […]