V titulku položená otázka zní vlastně docela hloupě. Proč mají auta reflektory? To přece ví i každé malé dítě.
Přece kvůli tomu, aby řidič viděl na cestu a také aby takové auto viděli i ostatní, to dá rozum.
Jenže dá-li to rozum, je přímo s podivem kolik lidí u nás rozum nemá. Protože je tolik těch, kdo se o svícení svého automobilu nijak extra nezajímají, zajímají-li se vůbec.
zadní světlo
Jenom si zkuste někdy za zhoršené viditelnosti stoupnout někam k silnici a sledovat ty, kdo po ní budou kolem vás projíždět! Vynecháte-li vozidla hromadné dopravy, která jsou pod drobnohledem a nikdo si tam přílišný šlendrián nedovolí (i když i tady se určitě nějaké ty výjimky najdou), co uvidíte? Tu kolem vás projede někdo, jemuž svítí jeden reflektor jinak než druhý, tu se kolem vás mihne někdo, komu světla horko těžko skomírají, někomu svítí jenom některé ze světel a někdo ani neblikne.
U někoho je na vině lhostejnost, u někoho vyslovený hazard, u někoho pouhá neznalost. Ale ať tak či onak, výsledek může být ve všech případech stejný. Možná karambol, možná větší havárie, možná kromě hmotných škod i nějaké to zranění a možná i smrt.
Což už potom nezáleží ani tak na řidiči, jako spíše na shodě náhod.
A přitom na tom není nic tak těžkého! Přitom nestojí ani moc peněz, aby se takovému potenciálně hrozícímu nebezpečí dalo zabránit. Stačí třeba docela obyčejné neobyčejné autožárovky h7. Ty, jež jsou .
firebird auto
Protože jenom díky ideálním zdrojům světla může mít člověk ideální přehled o tom, co se děje na cestě před ním. Nebo má alespoň natolik dobrý přehled, nakolik to jenom je možné, protože naprostá dokonalost na světě neexistuje. A jenom dobrý přehled dává naději na to, že řidiče nic nepřekvapí, že bude mít dost času na to, aby zareagoval na to, co mu může zkřížit cestu. A podceňovat to není rozhodně na místě.
A pokud člověk nechce nic podcenit, sází právě na autožárovky h7, jež jsou ideální volbou. Právě tyto autožárovky jsou širokou škálou kvalitních světelných zdrojů, z nichž si vybere každý, kdo má všech pět pohromadě.
A kdo je má, ten se nemusí obávat vyrazit na cesty kdykoliv, ve dne stejně jako v noci. Protože díky nim fungují světlomety tak, jak mají, a řidiče tak díky nim nic nepřekvapí, tím méně pak nemile.
Může to vypadat divně, ale je to tak. I něco tak malého jako autožárovka může rozhodnout i o tom, jestli ještě po noční jízdě někdy uvidíte denní světlo. Anebo jen světla v krematoriu a dohořívající náhrobní svíčky.

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Společnost Huawei se během léta stala číslem dvě na žebříčku výrobců chytrých telefonů. Na prvním místě je nyní Samsung a na třetím překvapivě americká společnost Apple. Samozřejmě jako každá jiná firma, i tato bojuje o první místo. Kdo by nechtěl být největším a nejúspěšnějších výrobcem na trhu, že?   S novinkou Mate 20 Pro se snaží […]

GU10 Patice GU10 si spojujeme s tzv. bodovým osvětlením. V České republice se začal tento typ svítidel rozšiřovat především od druhé poloviny 90. let, kdy se poprvé objevil v základním sortimentu stavebnin sádrokarton. Začala éra budování stropních podhledů, vestavěných skříní, půdních vestaveb, a GU10 v té době tvořily opěrný pilíř osvětlení bytových prostor i některých komerčních frakcí, […]

Zpracovat těsto na vánoční cukroví, knedlík či na koblihy jde nejlépe rukou. Moudro už našich babiček, které ale na rozdíl od nás neměli k dispozici moderní přístroje. Za pravdivé ho lze považovat i dnes. Některé kuchařky, najdou se mezi nimi také nově vyšlé, upřednostňují právě naše horní končetiny pro vaření a pečení na úkor kuchyňských […]