1.       Parkování
Pokud jezdíte autem, jistě víte, že legálně zaparkovat ve větších městech je prostě nemožné. Nějaká ta dvacetikorunka se vám bude hodit do centra města, na nemocniční parkoviště i na parkování poblíž různých kulturních atrakcí.
Možná, že jste natolik pyšný řidič, že platit parkovné považujete za svou osobní prohru. V tom případě věnujte pozornost dalšímu bodu.
peněženka v kapse kalhot.jpg 
2.       Pokuty
Budete-li mít tu smůlu a setkáte se se strážci zákona v pro vás nelichotivé situaci, věřte, že všichni budou spokojenější, když za své prohřešky zaplatíte hned, na místě. V opačném případě byste se složenkou museli naklusat na stanici později.
 
3.       Veřejné záchody
Nikdy nevíte, kdy to na vás přijde, a bylo by velmi nepříjemné pobíhat po městě a hledat nějaké neplacené WC jen kvůli tomu, že nemáte ani desetikačku.
 
4.       Světe, div se, existují místa, kde karty neberou
Asi každému se aspoň jednou stalo, že si vybral nějaké zboží, sebevědomě vyndal kartu a se slovy „kartou“ se jal hledat terminál, leč marně. Usměvavá prodavačka nekompromisně zvolala „tady pouze hotově“. Výsledek těchto drobných životních peripetií záleží právě na tom, jestli máte kromě karty ve šrajtofli i nějaký „love“. Buď si všichni oddychnou, nebo následují trapné chvíle.
 
5.       Charita
Pod charitativní složkou hotových peněz se skrývá obdarování pouličních hudebníků, bezdomovců nebo třeba snadnější způsob nechání dýška v restauraci či obchodě. Tuzér sice lze připočítat i při platbě kartou, ale ruku na srdce – kdo to dělá.
mince na bankovkách.jpg

Další případ. Jednou ročně sympatičtí studenti s jednotnými tričky a látkovými kabelami přes rameno procházejí Českem a chtějí směšných 20 Kč za kytičku na den proti rakovině. Od doby raketového vzestupu bezhotovostních plateb jsou pravděpodobně ještě častěji odmítání s kupodivu pravdivou výmluvou, že lidé nemají peníze.
 
Do charity se dá zařadit také škemrání přátel o rozměnění peněz. Když nějaké ty mince budete mít, můžete se stát oblíbencem party, a to se vyplatí.
Peníze jako peníze, ale zvažte sami, jestli se nevyplatí trochu ztradičnět a nebýt závislí pouze na platební kartě.

Proč mít s sebou aspoň pár kaček?
4 (80%)4

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Možná i vás napadlo, že by si měl kamarád či kolega půjčit někde, kde mu výhodně půjčí s veškerým servisem . Možná ale byl v takové situaci, kdy věděl, že by ho to přišlo draho, protože potřeboval původně půjčit pouze na chvíli a sliboval, že vám to vrátí prakticky obratem. Vy jste nakonec povolili, […]

Společnost nás občas tak trochu tlačí do ideálů, jejichž požadavkům nemůže vyhovět každý. Pokud máte rozumu až až, jste obeznámeni, že není nutné řídit se těmito „nálepkami“. Třebaže se v okolí nachází kamarád či kamarádka, jejichž finanční situace je tíživá, nýbrž na půjčování si nejen od bank odvahu mají. Neřiďte se takovými lidmi a raději si […]

V určitém věku se naše ratolest začne dožadovat menšího obnosu peněz poskytovaného v pravidelných časových intervalech. Řeč je o kapesném. Většinou se tak stává s nástupem na základní školu, kde si děti vzájemně vyměňují informace o tom, kdo má kolik peněz a cosi za ně pořídí. Samozřejmě žádné dítko nechce být pozadu a doma nám okamžitě poreferuje, kolik […]