Ve vzpomínkách se mi vybavuje příjemná krajina, kterou projíždí vlak tažený parní lokomotivou. Ze zatáčky se vynořuje syčící parní lokomotiva VLKAVA  a  z ní za nezaměnitelného pískajícího zvuku létají všemi směry obláčky páry. A Tomáš popoháněný tetičkou Apolenou běží přes louky, pole, aby mašinfírovi připomněl, že je středa a proto má zastavit panu doktorovi. Po splněném úkolu se Tomáš vrací poskakováním po kolejích a pražcích zpátky domů, k tomu hraje líbivá hudba. Film je úžasný stejně jako mé vzpomínky na parní lokomotivy z dětství.
Pokud také máte rádi historické vláčky a parní lokomotivy a chcete svým dětem dopřát úžasný zážitek, vyrazte za zábavou i ponaučením na nejsevernější město české republiky.
parní vlak
Hezkou akci připravilo město Šluknov na úterý 8. května 2018. Po 14. hodině odjíždí z Krásné Lípy historický vlak „Kafemlejnek (Litovel)“.
Do Krásné Lípy můžete přijet i směrem od Nového Boru, odkud vyjíždí parní vláček krátce po osmé hodině ranní. Jízdenky zakoupíte dobově ve vlaku. Můžete sebou vzít kola i pejsky.
V Krásné Lípě se můžete těšit na velkou oslavu stého výročí vzniku samostatného Československa. Akce je spojena zároveň i s oslavou 130. výročí založení Klubu českých turistů.
muž a flašinet
Děti můžete nenásilně seznamovat s historií, budete mít možnost shlédnout představení o výcviku vojáků v 1. světové válce, k vidění a slyšení bude přítomen flašinetář, uslyšíte zkoušku představení palných zbraní. Děti uvidí, jim asi neznámé motokolo, budou mezi vámi procházet dobově ustrojení kameloti, vojáci, strážníci. Spolek elegantních dam předvede stylové tance a módní přehlídku. Na šluknovském zámku budou probíhat kostýmové prohlídky prvorepublikového okruhu pravidelně po 20 minutách.
polní kuchyně
Vyschlé hrdlo svlažíte vynikajícím výročním pivem Republika 18° z místního Falkenštejn pivovaru, který se původně nazýval Křinický pivovar. O vyhladovělé žaludky se postará spolek Českých žen a vlastenek s polní kuchyní s Balounovou vítěznou polévkou a dalšími dobrotami.

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

Je to tak trochu zábava pro odvážné, ale zároveň romantické duše. Jen tak se vznést do oblak a nechat se unášet do dálek větrnými proudy. Pro jednoho je to vrchol odvahy, který nesnadno překoná, pro jiného to je splněním snu. Snu o svobodě, nadhledu, snu o romantice. A o čem je řeč? Samozřejmě, že o […]

Spousta nástrojů, které dříve lidé používali v boji nebo k lovu, dnes slouží pouze k zábavě nebo sportovním účelům. Stačí si vzpomenout na luk a šípy nebo na bumerang. Ačkoliv je bumerang považován za nástroj, který používali výhradně australští domorodci, archeologické nálezy prokázaly, že byl rozšířen téměř po celém světě.  ·         Předchůdcem bumerangu byla lovecká […]

Máte-li chuť vyzkoušet si na vlastní kůži, že jste schopni nikoli pouze začít, ale také kompletně dokončit výzvu, kterou v sobě každé křížovkářské zadání přirozeně nese? Nebo si chcete prostě jen na chvíli oddychnout na hrnkem kávy, který si zpestříte procvičováním svých mozkových závitů a paměťových stop?   V obou případech můžeme potvrdit, že si dokážete zábavu, […]