Longuscz.cz

Online magazín

Pokud zabrouzdáme v paměti, tak se zřejmě mnohým vybaví zejména hodiny tělesné výchovy představující nezapomenutelné bílo tričko a modré trenýrky pro děvčata, chlapci červené. Nezbytnou doplňující obuví bílé jarmilky. Pro jiné je ve znamení cvičebního úboru zvaného můra a pletených návleků. Spartakiáda v rámci přehledu sportovní módy je taktéž neopomenutelným elementem. Kdo však ale ví, že před více jak sto lety byla považována sukně a halenka za cvičební úbor.

běh
 
 
Historie aneb jak se měnil sportovní módní trend
 
Bod zlomu nastal v 60. letech, kdy sportovní oblečení se začalo podobat alespoň z části současnému. Neboť došlo k posunu ve vývoji a začaly se nosit těsné krátké kalhoty ke kolenům v kombinaci s pohodlným tričkem. 80. léta se zapsala do historie dějin v podobě módního trendu kompletů ze šusťákoviny, vše hýřilo k tomu náležitě pestrou paletou barev.
 
Ještě na počátku 20. století se jednalo o nekvalitní sportovní oblečení, nedisponující potřebným komfortem.
 
 gymnastika

Nároky na sportovní módu
 
Dnes sportovní móda má nelehké poslání. Nejen že je kladen důraz na estetický prvek, ale zejména v rámci účelnosti. V současné době je smyslem sportovního oblečení napomoci k lepším výkonům, a především k navození komfortu při sportování.
 
Prvořadým atributem je dnes u materiálu preferovaná prodyšnost, dobře sající materiál, v případě například plavek se jedná o použití materiálu snižujícího odpor vody a zároveň samozřejmě nepostradatelnost pohodlného a příjemného materiálu. Viditelné změny jsou i co se týče sportovního oblečení a stylu módy v ženském tenise či gymnastice. Dnes sledování sportu je mnohdy jak módní přehlídkou. Však oblečení sportovců udává v nemalé míře módní trend.
Obměna nastala i v rámci cyklistického oblečení, a to nejen v perfektním střihu, vyladění sebemenšího detailu včetně každého švu. Oblečení musí být maximálně pohodlné.
 
tenis
 
Smysl sportovní módy
 
Neměnným faktem zůstává, že v rámci sportovního oblečení je kladen důraz na výše zmíněný komfort, dále nezbytná praktičnost. Sportovní móda disponuje svými pravidly, kdy materiál musí splňovat rovněž prodyšnost, odolnost apod.

Vývoj sportovní módy
Ohodnoťte příspěvek

longuscz.cz | maruska.kucerova74@email.cz

Related Posts

1.       Kombinujte! Dávno už neplatí, že byste měla být sladěná tzv. od hlavy až patě! Naopak kombinujte, kombinujte a ještě jednou kombinujte! Móda je hra, která vyžaduje tvořivost a svobodného ducha! 2.       Mějte dobrý pocit Proč byste se měli trápit v příliš těsných botách, úzké sukni či kalhotách, které Vás škrtí?   Základem skvělé stylu, je cítit […]

Poslední leta se začaly tradiční náramkové hodinky ze zápěstí mnoha lidí rapidně vytrácet. Většinou totiž současní lidé považují náramkové hodinky za zbytečnost a přežitek. Jenže, jak už to bývá, mnoho z nás určitě už někdy zalitovalo, že jeden takový kousek nevlastníme a nemáme nasazený na zápěstí. A to hlavně ve chvílích, kdy nám náš mobilní telefon […]

Co si budeme povídat igelitky nejsou nic hezkého, moc nevydrží, jsou nepohodlné na nošení, a především také zbytečně zatěžují životní prostředí, protože se dlouho rozkládají. Naštěstí roste trend, kdy obchody upouštějí od igelitek nebo je alespoň nenabízí zdarma a zákazníci si tak často jejich koupi rozmyslí. Čím ale igelitky nahradit? Životní prostředí zničující a nehezké […]